Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

SAKAL EKİMİ 
Sakal neredeyse bütün erkekler için çok önemli bir estetik görünüm sağlar. Ancak bazı erkeklerde sakal eksikliği seyrek oluşu ve halk arasında "Köse" denilen hiç sakal olmamayışı bu sorunu yaşayan erkekler için ciddi bir sorun haline gelmektedir.

Bu estetik görünümü bozan sorun için uzmanlarımız tarafından sakal ekimi tavsiye edilmektedir.

Sakal ekimi için ense bölgesinden alınan saç kökleri gerekmektedir. Enseden alınan saç kökleri sakal bölgesine nakledilerek istenilen estetik görünümü kolaylıkla sağlamaktadır.

Öncelikle sakal ekimi için gerekli olan bölge belirlenir ve yüz hatlarına uygun bir şekilde çizim yapılır. 
Çizim yapıldıktan sonra enseden alınan saç kökleri için uygun açıda kanallar açılır ve kökler kanallara yerleştirilir.

Sakal bölgesine yerleştirilen kökler kanallarda tutunup damarsal bağlantı yapmaya başlarlar ve uzamaya başlar. 
Bir ay kadar bir süre sonra uzayan kıllar dökülür ve damarsal bağlantı yapan kökler tekrardan gür ve kalın bir şekilde sakal şeklini alarak çıkmaya başlar.

Sakal ekimi işlemi nasıl yapılır ? 
Sakal ekimi işlemi konusunda uzman ve deneyimli ekiplerimiz tarafından hijyenik hastane ortamında ve titizlik ile yapılmaktadır. 
Ağrı olmaması için öncelikle kök alınması gereken ense bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. Sonra uyuşturulan bölge de FUE tekniği ile mikro motor kullanılarak kök alımı işlemi yapılır. İşlem son teknoloji olan FUE tekniği ile yapıldığı için kesinlikle herhangi bir iz bırakmadan yapılır ve sonra alınan kökler için sakal ekimi yapılacak bölgeye kanallar açılır ve kanallara kökler titizlik ile yerleştirilir.

Bu işlem yaklaşık olarak 8 saat kadar bir sürede gerçekleştirilir ve ortalama 4000 adet kök yerleştirilir. 
Ekilen kök sayısı oranında operasyon süresi daha da kısalabilir. Operasyon sırasında lokal anestezi uygulandığı için herhangi bir ağrı hissedilmez ve operasyondan bir gün sonra kişi günlük yaşantısına rahatlıkla dönebilir.

Konu hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.


WhatsApp