Saç Tedavisi

Saç Tedavisi

Saç Tedavisi

SAÇ TEDAVİSİ 
Saçlar bazı nedenlerden dolayı sağlığını kaybedip zayıflamaya ve sonra dökülmeye başlarlar.

Bu nedenler içerisinde saçlara en çok zarar veren "stres"  ve ciltte sağlık problemi olarak kabul edilir. Bunlarla birlikte sigara alkol ve bazı kötü alışkanlıklar kötü beslenme olumsuz çevresel faktörler de oldukça etkilidir.

Saç tedavisi için bilinen bir çok yöntem vardır.
Bunları özetle sıralayacak olursak ;
PRP ( Platelet Rich Plasma) 
Mezoyerapi 
Somon DNA Vs.

Biz Saç Ekim Merkezi olarak yaptığımız araştırmalar neticesinde bir genelleme olarak en etkili tedavi şekli olarak PRP ( Platelet Rich Plasma) tedavisini daha uygun buluyoruz. 
Bunun nedeni ise kişiyi yüzde seksen kendi kanının plazması ile tedavi eden bir yöntem olarak gördüğümüz içindir.
Kalan yüzde yirmilik kısım ise plazmaya eklenen saç için gerekli ve besleyici mineraller ve vitaminlerdir.

PRP ( Platelet Rich Plasma) da özel olarak hazırlanmış kan tüplerine kişinin kendi kan sıvısı eklenerek santrefüjde bir müddet işlem görüp sonra oluşan plazmayı kullanmaktır.
Bu plazma da kanın temel hücreleri olan eritrosit,lökosit ve trombosit olan üç temel hücre bulunmaktadır.

Bu hücreler hasarlı dokuların onarımını için oldukça etkilidirler ve ilaveten PRP kitlerinde bulunan gider mineral ve vitaminler de bulunmaktadır.
Böylesine zengin bir iksir saç köklerini onarmak ve zayıflayıp dökülmek üzere olan saçları geri kazanmak için oldukça etkilidir.

PRP UYGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR ? 
PRP uygulama işlemi hazırlanan plazmanın saç derisine enjekte edilerek yapılmasıdır. 
İşlem ayda bir kez olarak 4 ila 6 seans kadar yapılır. İkinci seanstan itibaren gözle görülür bir etki sağlanır. işlem sırasında ağrı olmaması için önce solüsyon sürülür ve çok ince enjektör ucu kullanılır. İşlemden sonra da kesinlikle herhangi bir ağrı ve baş dönmesi olmaz. İşlem ortalama 10 ila 15 dakika kadar sürer ve kişi işlemden hemen sonra günlük yaşantısına rahatlıkla dönebilir.

PRP ( Platelet Rich Plasma)  saç tedavi işlemi kurumumuzun uzman ekipleri tarafından hijyenik ve hastane ortamında yapmaktadır.

Konu ile ilgili uzmanlarımızdan detaylı bilgi için ve randevu almak için bizimle iletişime geçiniz. Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. Saygılarımızla


WhatsApp