Kadınlara Özel Saç Ekimi

Kadınlara Özel Saç Ekimi

Kadınlara Özel Saç Ekimi

KADINLARDA SAÇ EKİMİ :
Saç ekimi denilince aklımıza ilk olarak erkekler gelir. Çünkü saç dökülmesi ve kellik problemi genellikle erkeklerde görülür. 
Ama aynı problem kadınlar için de geçerlidir. Kadınlar erkeklere oranla daha hassas oldukları için genellikle stresten dolayı saç kaybı yaşarlar. Bununla birlikte sigara, alkol kullanımı, düzensiz beslenme ve uyku, özellikle lousa dönemi gibi durumlarda kadınlar ciddi oranda saç kaybı yaşarlar. Bu saç kaybı çoğu zaman geri dönüşü olmamakla birlikte saçlarda hemen fark edilecek derecede seyrelmeler gösterir. Böyle bir durumda kullanılan tıbbi ve bitkisel ilaçlar kaybedilen saçların geri kazanımında yetersiz ve etkisiz kalır. Bunun için uzmanlarımız tarafından saç ekimi tavsiye edilir. 
Saç ekimi işlemi :
Saç ekimi işlemi sanıldığı kadar ciddi ağrıları olan ve kişiyi uzun süre çevresinden koparan bir işlem değildir. 
Uzmanlarımız tarafından günümüzün son teknolojik yöntemleri kullanılarak ağrı sızı olmadan ve saç derisinde kesinlikle hiç bir iz bırakmadan yapılan bir işlemdir.

Özellikle kadınlar için geliştirdiğimiz saçları kesmeden kısaltmadan traşsız saç ekim yöntemi sayesinde kadınlar saç ekimi sonrasında hayatlarına kaldıkları yerden hemen devam ederler. Bu sayede saç problemi yaşayan kadınlar gönül rahatlığıyla uzmanlarımızla iletişime geçip saç ekimi hakkında detaylı bilgi alıp ve operasyon için randevu alabilirler. 
Saç ekimi işlemi nasıl yapılır ? 
Lokal anestezi uygulayarak ağrı olmadan saçların dökülmemeye kodlanmış "dönor" bölge dediğimiz ve yoğunluğu fazla olan ense bölgesindeki saç köklerini FUE tekniği ile mikro motor kullanılarak iz bırakmadan yoğunluğu az olan yada seyrelmiş bölgeye uzmanlarımız tarafından nakledilir. Bu işlem ortalama 6 saat kadar sürer. Süre saç kökü sayısına göre daha da azalabilir. İşlem sırasında saç ekimi yaptıran kişi hijyenik ve konforlu bir ortamda genellikle sırtüstü uzanık halde kalır ve gerektiğinde dinlendirilir.


WhatsApp