FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

Saç ekimi 
Erkeklerde saç dökülmesi ve kellik geçmişten günümüze kadar gelen ciddi bir sorun haline gelmektedir. Geçmişte günümüz teknolojsii olmadığından bu sorunu gidermek için çok farklı yöntemler ve ilaçlar kullanılmaktaydı ve malesef hiçbir sonuç ta alınamamaktaydı. Ama ne yazık ki geçmişte kullanılan yöntemlerden hiçbir sonuç alınamamakla birlikte halen de o yöntemler bazı kişiler tarafından denenmektedir.

Modern tıbbın gelişmesi ile birlikte estetik alanında da çok köklü gelişmeler olmaktadır. Bunlardan en önemlilerinden biri de saç nakli olmaktadır. Saç nakli dediğimiz operasyon kişinin saç kaybı olan bölgeye saç yoğunluğu olan bölgeden saç nakledilmesidir. Yani "saç ekim" işlemidir.

Saç ekimi ilk zamanlarda kaza travma ve yara izlerini ortadan kaldırmak için yapılan bir işlemdi. Ve o zamanlar "fut"  denilen yöntem kullanılarak enseden cerrahi bir işlem ile saç derisi alınır ve alınan derisinden saç kökleri çıkarılırdı. Bu işlem sonrasında az da olsa ensede istenmeyen dikiş izleri bırakmaktaydı. 
Daha sonra saç ekimi gelişerek erkeklerde kellik görünümünü ortadan kaldırmak için yapılmaya başlandı ve gittikçe gelişerek çok iyi sonuçlar alındı.

Saç Ekim Merkezi olarak sürekli bu değişimlere ayak uydurarak çok daha iyi sonuçlar için çalışmalarımıza ve araştırmalara ara vermeksizin büyük gayretler gösterdik.

Şuan konusunda yeteri eğitimi ve gelişimi almış uzman kadromuz ile son teknolojik ürünü olan "FUE"  tekniğini kullanmaktayız. FUE tekniğinin en önemli özelliği cerrahi işlem gerektirmeksizin mikro motor yardımı ile ihtiyaç olan saç köklerini kesinlikle iz bırakmadan ve daha sağlıklı bir şekilde almaktadır. Bu son teknoloji teknik kullanılarak çok daha yüksek sayıda saç köküne ulaşmaktayız.

Saç ekiminde gerekli saç kökü sayısı kadar önemli olan bir diğer konu ise kanal işlemidir. 
Yüksek iğitimli uzman kadromuz kanal işlemi sırasında saç ektirmek isteyen kişilerin en çok merak ettikleri sordukları konu olan "çim adam" görünümü olmaması ve tamamiyle doğal saç görünümü olması için çok büyük bir titizlik ile bu işlemi yapmaktalar ve tamamiyle doğal bir görüntü elde etmekteler. 
olarak binlerce saç ekimi hastalarımızın memnuniyetini sağladığımız gibi gelecek olan saç ekimi hastalarımızın memnuniyetini sağlamayı ilke edinmiş bulunmaktayız.

Saç ekimi işlemi nasıl yapılır ? 
Saç ekimi işlemi için öncelikle hastalarımızı saç ekimine uygun olup olmadıkları için muayene etmekteyiz.
Uygun olmaları taktirde operasyon için önce saç tıraşı etmekteyiz sonra ekim alanı hastanın isteği doğrultusunda çizilip işlemde herhangi bir ağrı olmaması için lokal anestezi yapılır. 
Lokal anestezi uygulandıktan sonra hasta kesinlikle ağrı hissetmez ve saç kökü alımına başlanır. Alım işlemi bittikten sonra ekim alanına doğal görünüm için uygun kanallar açılır ve ekim işlemi bittikten sonra operasyon sona erer.

Operasyon yaklaşık olarak 6 ila 7 saat sürer ve saç kökü sayısına göre daha da erken bitebilir. 
Saç ekimi işlemi son derece hijyenik ve hastane ortamında konusunda çok iyi eğitim almış uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır.

Sizde saç ektirmeyi düşünüyorsanız geç kalmayın hemen saç ekim uzmanlarımız ile iletişime geçip detaylı bilgi ve randevu almak için mesaj bırakın biz sizi arayalım ve binlerce memnun hastalarımızdan biri de siz olun.


WhatsApp